پنجره یکی از بخش‌های مهم و جدایی‌ناپذیر ساختمان‌ها هستند، هنگام انتخاب در و پنجره دوجداره، مهم‌ترین موضوعی که ذهن مشتریان را درگیر می‌کند، قیمت و هزینه تمام شده آن است. حتماً پیش از اقدام برای خرید و نصب درب و پنجره دوجداره، این سؤال برای شما به وجود می‌آید که قیمت پنجره دوجداره بر چه اساس مشخص می‌شود. یکی از عوامل شیشه است که بر قیمت تمام شده پنجره دوجداره تأثیر بسزایی دارد. عوامل مختلفی نیز بر قیمت شیشه دوجداره  مؤثر است. البته به‌طورکلی، قیمت پایه آن بر اساس اصولی ثابت مشخص می‌شود. زمانی که مشتری‌ها از روند و شیوه دقیق قیمت‌گذاری آگاهی کامل داشته باشند، حس اعتماد بیشتری نسبت به خرید خود پیدا خواهند کرد و همین موضوع باعث جلب رضایت مشتریان می‌شود.

یکی از مهم ترین عواملی که برای مشتریان حائز اهمیت است، قیمت شیشه دوجداره  و ارزش بهره وری آن است. طی دهه گذشته همه سازندگان موظف شده اند در ساخت همه ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … شیشه دو جداره به کار برند و دلیل آن دارا بودن مزیت های زیر می باشد:

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • جلوگیری از ورود صدای مزاحم 
 • افزایش ایمنی
 • ممانعت از عبور اشعه UV
 • عمر بالا و سازگاری با محیط‌زیست
 • تنوع بالا در رنگ‌بندی

مواد اولیه‌ای که بر قیمت شیشه دوجداره  مؤثر است

 • گاز آرگون در شیشه های دوجداره
 • جنس و درجه شیشه تک‌جداره
 • ضخامت شیشه تک‌جداره
 • چسب اولیه یا بوتیل
 • کانکتور آلومینیومی اسپیسر
 • اسپیسر آلومینیومی یکپارچه
 • چسب ثانویه یا پولی سولفید
 • سوپاپ ورودی و خروجی گاز آرگون
 • رطوبت‌گیر شیشه (سیلیکاژل یا دسیکنت)

شیشه : در ابتدا می‌بایست نوع شیشه  موردنظر (فلوت، سکوریت، لمینت)، ابعاد و ضخامت (شیشه تک‌جداره هر لت و همچنین ضخامت شیشه دوجداره شده نهایی)، در رنگ (سفید، رنگی، رنگی رفلکس و یا آیینه) و طرح موردنیاز (ساده، مشجر و یا سندبلاست) تهیه شود.

اسپیسر : برای ایجاد فاصله بین شیشه از اسپیسرهای آلومینیومی استفاده می‌شود که در دو حالت برش خورده و خم قابل‌استفاده است. در نوع برش خورده می‌بایست از کانکتورهای مناسب استفاده گردد.

چسب اولیه یا بوتیل : چسب بوتیل یا اولیه جهت اتصال اسپیسر آلومینیومی به دولایه شیشه تک جداره بر روی دیواره اسپیسر آلومینیومی استفاده می‌گردد.

سوپاپ ورودی خروجی گاز آرگون : روی اسپیسر آلومینیومی دو عدد سوپاپ تعبیه خواهد شد تا در هنگام عملیات مونتاژ از یک ورودی گاز آرگون تزریق شود و از ورودی دیگر نیز هوا خارج گردد. البته در محصول نهایی بر روی دو عدد سوپاپ، درپوشی نیز قرار داده می‌شود.

کانکتور اسپیسر آلومینیومی : پس از مونتاژ شدن چهار طرف اسپیسر آلومینیومی و خم شدن آن در نقطهٔ باقیمانده اسپیسر با استفاده از کانکتور به هم وصل می‌شوند. قاعدتاً کانکتور در اسپیسر دستی به علت از گوشه پلاستیکی استفاده نمی‌شود.

رطوبت‌گیر : در بین فضای داخلی اسپیسر را با مواد نم‌گیر سیلیکاژل پر می‌کنند، و نقش جذب رطوبت احتمالی به وجود آمده در دولایه شیشه را به عهده دارد.

گاز آرگون : با استفاده از دستگاه مخصوصی از ورودی سوپاپ‌ها درون فضای خالی بین دوجداره شیشه گاز آرگون تزریق می‌شود. آرگون رایج‌ترین و بهترین گاز برای شیشه‌های دوجداره است.

چسب پلی سولفات : عایق‌بندی نهایی شیشه دوجداره با چسب پلی سولفات انجام می‌گیرد که می‌بایست از نوع و ضخامت مناسب صورت بگیرد.

مراحل تولید شیشه دوجداره

۱- برش جام‌های شیشه‌ای

در کارخانه شیشه دوجداره ،جام‌های شیشه ابتدا باتوجه‌به ابعاد پنجره‌های بر روی میز برش، برش خورد و آماده مرحله بعد می‌شود

۲شستشوی شیشه‌ها

شیشه‌های برش خورده به ترتیب در داخل “دستگاه شستشوی تمام اتوماتیک” قرار گرفته و فرایند تمییز کردن و شستشوی شیشه بادقت کامل انجام می‌گیرد.

۳ساخت قاب‌های اسپیسر

در این مرحله اسپیسر‌ها طبق سایز شیشه‌ها برش شده و به‌صورت چهار کلاف درآورده می‌شوند و بر روی یکی از شیشه‌ها قرار گرفته و جداره خارجی شیشه روی آن پرس می‌شود.

۴تزریق رطوبت‌گیر در اسپیسر

در این مرحله داخل اسپیسر را با سلیکاژل (ژل رطوبت‌گیر) پر می‌کنیم. دلیل استفاده از این ژل، گرفتنِ بخار، نم و رطوبت داخل شیشه است.

۵چسب زنی اولیه

در این مرحله دورتادور شیشه دوجداره به‌غیراز دو سوپاپِ موجود در دو گوشه شیشه، چسب زده می‌شود. دلیل چسب نزدن ِ آن دو حفره، تزریق گاز آرگون و خارج‌شدن هوای داخل شیشه است.

۶تزریق گاز آرگون

در این مرحله فرایند تزریق گاز آرگون با دستگاه هوشمند و اتوماتیک “تزریق گاز” انجام می‌شود.

دلیل استفاده از گاز آرگون:
– گازی بی بو و بی‌خطر است.
– از بخار زدگی داخل شیشه جلوگیری می‌کند.
– شیشه دوجداره را در دمایی متعادل نگه می‌دارد.
– گازی بی‌اثر بوده و قابل تغییر شیمیایی نمی‌باشد.
– گاز آرگون با ضمانت تا ۲۰ سال داخل شیشه می‌ماند.

۷چسب زنی ثانویه

پس از تزریق گاز آرگون، برای اطمینان از خارج نشدن گاز، حفره‌های شیشه دوجداره را با سوپاپ‌های اطمینان بسته و چسب زنی ثانویه را انجام می‌دهیم. در این جا فرایند دوجداره کردن شیشه‌ها به پایان رسیده و آماده حمل جهت نصب در داخل پنجره‌های دوجداره در پنجره شهر می‌شوند.

حال شیشه آماده تحویل و نصب است علاوه بر مراحل ساخت، مرحله نصب نیز بر قیمت تمام شده شیشه تأثیر دارد. مانند:

 • ابعاد شیشه دوجداره
 • وزن شیشه دوجداره
 • ضخامت شیشه دوجداره
 • ارتفاعی که شیشه باید نصب شود
 • شیشه‌های دارای الگو و یا شیشه‌های خم

کاربرد انواع شیشه تکجداره و دوجداره در ساختمان متفاوت است .عواملی که در این مقاله به آنها اشاره شد در تعیین  قیمت شیشه نقش بسیار مهم و بسزایی دارد. با داشتن آگاهی از این موارد می‌توانید باتوجه‌به بودجه خود در انتخاب شیشه دوجداره  مناسب اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم جهت خرید شیشه مناسب از تجربه مشاورین ما در مجموعه وینیفیکس بهره‌مند شوید  ما همواره در کنار شما هستیم

در خدمت هستیم بفرمایید
ارسال به واتس آپ
این را به اشتراک بگذارید
Call Now Buttonتماس تلفنی