سوال مهمی که همیشه استفاده کنندگان پنجره های دوجداره از شرکتهای سازنده دارند این است که چه زمانی پنجره دوجداره  نیاز به رگلاژ دارد ؟ و نحوه رگلاژ پنجره چگونه است  ؟

زمان رگلاژ پنجره دوجداره وقتی است که در وهله اول در و پنجره دوجداره به‌ راحتی باز و بسته نشود و در نقاط اتصال با قفل‌ها گیر کند و به‌صورت روان باز و بسته نشود و یا به اصلاح افتادگی پنجره دوجداره .البته باید گفت پنجره ها در دو نوبت دیگر نیز باید رگلاژ شوند. در هنگام نصب و پس از نصب کامل پنجره و چک کردن نهایی پنجره قبل از تحویل به مشتری

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد یکی از تعمیرات در و پنجره‌ دوجداره‌ ، رگلاژ پنجره دوجداره است. از جمله مواردی که در زمان رگلاژ پنجره دوجداره برطرف می‌شوند، عبارتند از:

زمان رگلاژ یا تنظیم قطعات پنجره دوجداره

برای تحقق کارایی در و پنجره دوجداره لازم است که تمامی قطعات و یراق آلات در و پنجره دوجداره در یک راستای استاندارد تنظیم ورگلاژ شوند

رگلاژ پنجره دوجداره در اصطلاح فنی همان تنظیم قطعات است برای عملکرد درست در جهت استفاده بهینه است.

ابتدا بهتر است با قطعات درگیر در رگلاژ اشنا شویم و پس از آن چند نکته کلیدی را مطرح کنیم:

لولا در ظاهر یک قطعه کاملا پیش پا افتاده از نظر طراحی و ساخت است اما مهمترین نقش را در رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره دارد به این صورت که در هنگام پیچ شدن بر روی پروفیل دقت بالایی برای تنظیم اندازه و فاصله را نیاز دارد و در هنگام سوار شدن لنگه بر روی قاب حتما نیاز است تا با توجه به ابعاد لنگه تعداد پیچ ها در فاصله مشخص استفاده شود.

به راستی که شیشه علاوه بر خاصیت عایق سازی و نقش اصلی در بهینه سازی انرژی به عنوان یک تعادل کننده وزن در پنجره دوجداره کارایی دارد ، شیشه دوجداره سنگین ترین قسمت پنجره ها می باشد که باعث ثبات ایستایی می شود و یکی از فاکتورهای اصلی رگلاژ و تعمیرات پنجره ها می باشد و به دلیل ضریب شکست بالای شیشه دوجداره لازم است در هنگام نصب دقت بالایی توسط نصاب شیشه دوجداره باید لحاظ گردد .درصورتیکه نیاز به تعویض شیشه شکسته دوجداره باشد باید علاوه بر تنظیم و رگلاژ شیشه دوجداره ،رگلاژ پنجره نیز مجدد چک شود.

قسمت بعدی که برای ایجاد یک رگلاژ و تنظیم دقیق باید در حالت استاندارد قرار گیرد زاماک می باشد که در مکانیزم حرکتی کارایی دارد ، به طور کلی برای یک تعمیرات و رگلاژ موثر بر روی پنجره های دوجداره بدون شک کارکرد منظم تمامی قطعات نیاز است..

 چرا در و پنجره را باید تعمیر کنیم ؟

قبل از هرچیزی این را در نظر بگیرید که برای خرید پنجره دوجداره از پروفیل مرغوب و با کیفیت انتخاب کنید و نصب پنجره دوجداره توسط یک متخصص انجام شود که پنجره را رگلاژ شده به شما تحویل دهد.

اما این را در نظر بگیرید که پنجره دوجداره بعد از حدود 6 ماه تا 1 سال نیاز به گلاژ دوباره دارند تا مانند روز اول باز و بسته شوند.این زمان بستگی به نگهداری شما از پنجره دوجداره دارد، شاید کمتر و شاید بیشتر.

نکته: اگر در یا پنجره دو جداره شما بعد از حدود یک سال نیاز به رگلاژ دوباره پیدا کرد  به معنی این نیست که پروفیلی که انتخاب کردید نامرغوب یا بی کیفیت می باشد، زیرا این مسئله در درب و پنجره های دوجداره طبیعی می باشد و نیاز به رگلاژ دارد.

نقش تعمیر پنجره ها در فصل سرما

با فرا رسیدن فصل زمستان و برودت و ورود هوای سرد به منازل ، افراد به فکر درزگیری و عایق بندی پنجره دوجداره از نقاطی که ممکن است هوا وارد شود می کنند ، این زمانی است که پنجره دوجداره نیاز به رگلاژ دارد .یکی از مهمترین بخش هایی که ممکن است سرما وارد ساختمان ها شود در و پنجره دوجداره می باشد که برای بهینه سازی انرژی و کنترل دمای محیط بر روی چهارچوب های از قبل تعیین شده نصب شده اند  و مهمترین مزایای ان عایق حرارتی و صوتی می باشد.

در گذر زمان و استفاده نادرست و باز و بست غیر اصولی درب و پنجره ها علاوه بر خارج شدن از تنظیم ، قسمت هایی مانند لاستیک های درزگیر دچار پوسیدگی می شوند و با تعویض و یا تعمیرات پنجره دوجداره می توان کارایی را به این بخش کلیدی بازگرداند.

نفوذ سرما معضلی است که جز هزینه اضافی و سلب آرامش چیز دیگری را به همراه ندارد و با نصب یا رگلاژ پنجره دوجداره خود می توانید تا میزان زیادی در هزینه های خانوار صرفه جویی کرده و در کنار ان از فصل زمستان لذت ببرید.

دلایل سرویس پنجره دوجداره

جلوگیری کردن از تبادل حرارتی، ورود گرد و غبار و آلودگی های صوتی به داخل فضااز جمله دلایلی است که موجب تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره  و انتخاب در و پنجره دوجداره می شود. این عملکرد علاوه برکیفیت اجزاء پروفیل پنجره دوجداره، شیشه دوجداره، یراق آلات،به کیفیت فرآیندتولید و نحوه نصب نیز وابسته است. از آن جهت که زمان انجام این دو کار نباید فاصله ای بین لنگه بازشو و قاب در زمان تولید و پنجره دوجداره و دیواردر زمان نصب، باقی بماند که البته هردوی آنها قابل حل کردن می باشد. برای اشکال اول از رگلاژ لولای پنجره دوجداره و برای اشکال دوم از فوم و چسب سیلیکون مخصوص برای درزگیری پنجره دوجداره استفاده می شود.

رگلاژنشدن یراق آلات پنجره دوجداره باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل سختی در باز و بسته شدن پنجره های دو جداره، عدم روان حرکت کردن دستگیره، فاصله پیداکردن میان لنگه بازشو و فریم، اختلال در تغییر حالت های بازشو (حالت دوم به حالت اول در پنجره دوحالته) و همچنین استهلاک قطعات از جمله نیاز به تعمیر قفل و دستگیره پنجره دوجداره می شود.

مهمترین نقشی که در و پنجره پی وی سی در ساختمان عایق بندی دارد در مقابل سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد.

عدم تعمیر پنجره دوجداره

باید دقت کنید که عدم رگلاژ یراق آلات در و پنجره دوجداره سبب مشکلاتی از قبیل سختی در باز و بسته شدن در و پنجره و آلومنیومی ، عدم حرکت روان دستگیره ، مشکلات در تغییر حالت های بازشو (حالت دوم به حالت اول در پنجره دوحالته) و  فاصله افتادن میان لنگه بازشو و فریم و عملکرد نامناسب آن شود، البته با رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره و آلومینیومی، می توان تا حدود زیادی (۹۰ درصد) این مشکلات را حل کرد.

توجه داشته باشید در صورتی که شما رگلاژ پنجره دوجداره یا رگلاژ پنجره دوجداره تک حالته انجام ندهید ممکن است ساختار و عملکرد این تجهیزات منزل به هم خورده به گونه ایی که در آینده شما مجبور باشید هزینه ی بسیاری را برای این کار پرداخت نمایید.

همچنین رگلاژ شیشه ، یکی از مهمترین عوامل برای درست بسته شدن در و پنجره دوجداره می باشد.

در رگلاژ مواردی مانند : شیشه ، لولا ها ، زاماک ، اسپانولیت ، لاستیک و غیره بررسی می شود و تمامی موارد فوق به درستی تنظیم میگردد و از زیر شیشه مخصوص استفاده می شود تا کارایی لازم به پنجره و در دوجداره بازگردد و باید توجه کنید که تعمیر پنجره و رگلاژپنجره و آلومینیوم لازمه آسایش شما در فصل سرما و گرما می باشد.

در خدمت هستیم بفرمایید
ارسال به واتس آپ
این را به اشتراک بگذارید
Call Now Buttonتماس تلفنی